Krbová kamna = efektivní a ekologické vytápění

Category : PR

Máte rádi pohled na plápolající oheň? Chcete vytápět přírodně? Krbová kamna jsou tedy přímo pro vás! Jejich pomocí můžete vytápět levně, přírodně a efektivně. Oproti normálním kamnům je totiž mnohem menší spotřeba materiálu, kterým topíte, ale ještě lepší efektivita. A navíc nemusíte vytápět pouze nejkvalitnějšími kusy dřeva, ale můžete používat i dřevěné, či uhelné brikety.

Oproti normálním kamnům nejspíše také oceníte to, že účinnost vytápění je skoro okamžitá od zapálení ohně. Navíc se nemusíte bát, že byste nějak zašpinili, či jinak znečistili okolí, kde oheň rozděláváte. Krbová kamna jsou uzavřena keramickým sklem, které vám zaručuje naprostou bezpečnost a čistotu.

Výběr krbových kamen by se měl dělat hlavně podle designu, ale v neposlední řadě také podle výkonu. Kus od kusu se totiž svým výkonem liší a záleží na vás, jak moc chcete jejich výhřevnost využívat. Pokud je postavíte na ideální místo, a budou mít dostatečný výkon, tak nebude problém s jejich pomocí vytopit několik místností.

Všechny tyto vlastnosti jsou hlavně výhodou proti klasickým krbům, protože krby spotřebují více materiálu na vytápění, jsou méně efektivní, dělají kolem sebe v místnosti nepořádek, a v neposlední řadě jsou také nebezpečná, protože díky jejich otevřenosti je snadné se o ně spálit, či nechat něco shořet. Krby jsou prostě záležitostí hlavně starších dob, protože dnes se dbá hlavně na efektivitu a další věci, jako bezpečnost a čistota. To vše vám krbová kamna nabízejí.

Krbová kamna můžeme rozdělit na dva typy:

 • S výměníkem

Krbová kamna s výměníkem mají tu výhodu, že je můžete napojit na již zabudovaný rozvod topného systému, a jen si počítáte, kolik peněz ušetříte. Tato možnost je totiž velice ekonomicky výhodná, takže to pocítíte na stavu vaši peněženky. Nemusíte instalovat žádné nové rozvody topného systému, akorát napojíte na ten již vybudovaný, a máte vystaráno.

 • Bez výměníku

Krbová kamna bez výměníku jsou ta „klasická“, tedy zapálíte oheň, a jeho hořením se vyhřívá okolí ohně, stejně jako u normálního krbu, avšak ekologičtěji a levněji.

Pokud se vám krbová kamna zalíbila, tak není nic snazšího, než kontaktovat někoho z VOSS zlín, což je špičkový prodejce kamen a krbů. Budete spojeni s profesionály v oboru, kteří za sebou mají mnoho projektů v oblasti krbových kamen. Nebudete předáni do rukou žádných amatérů, takže se nemusíte bát špatně odvedené práce.

Krbová kamna jsou tedy pro každého, kdo chce mít ve svém domě přírodní, ale úsporný zdroj tepla, který je ještě ke všemu vhodný k večerním dýchánkům, protože není lepší aktivity, než při popíjení s přáteli koukat na plápolající oheň.

Uložte si odkaz: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem.
 • Linkuj
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Vybrali.sme
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google

Post a comment

TOPlist